Anwim, w ramach partnerstwa sieci MOYA energia z Elocity, udostępnił ponad 1400 punktów ładowania pojazdów elektrycznych dla użytkowników kart flotowych MOYA firma. Firma konsekwentnie realizuje strategię rozwoju, której ważną częścią jest elektromobilność. Do 2030 roku MOYA energia ma obejmować 10 tysięcy punktów ładowania, w tym 4 tysiące własnych. Z punktów ładowania MOYA energia obecnie mogą korzystać użytkownicy programu MOYA firma, a docelowo sieć dostępna będzie także dla posiadaczy aplikacji Super MOYA.

Spółka Anwim, właściciel MOYA, poza dynamicznym rozwojem sieci stacji paliw, ma ambicje stać się jednym z liderów transformacji energetycznej transportu. Ważnym obszarem rozwoju firmy jest „zielona strategia”, na którą Anwim przeznaczy ok. 1 mld zł. Inwestycje obejmą m.in. budowę sieci punktów ładowania pojazdów elektrycznych oraz produkcję i dystrybucję prądu z odnawialnych źródeł energii. Budowa sieci ładowarek MOYA energia planowana jest zarówno na stacjach MOYA, jak i w innych strategicznych punktach. Podobnie, jak w przypadku stacji paliw, firmie zależy, aby klienci MOYA mieli dostęp do punktów ładowania zarówno przy głównych trasach tranzytowych, jak i drogach krajowych, w mniejszych miejscowościach oraz w dużych miastach i aglomeracjach. Strategia spółki w zakresie elektomobilności obejmuje także szeroką współpracę z innymi dostawcami w ramach roamingu. Dzięki temu klienci sieci będą mogli korzystać z ponad 10 tysięcy punktów ładowania pojazdów elektrycznych w całym kraju. Pułap ten ma być osiągnięty do końca 2030 roku. Pierwsza partnerska umowa weszła już w życie i MOYA energia wraz z Elocity udostępniła infrastrukturę do ładowania w liczbie ponad 1400 punktów w całym kraju.

– Już dziś możemy zaoferować naszym flotowym klientom infrastrukturę do ładowania pojazdów elektrycznych w ponad 1400 punktach w całym kraju. To ogromny krok w kierunku propagowania zrównoważonego rozwoju elektromobilności. Nasze działania motywujemy, z jednej strony świadomością konieczności wdrażania rozwiązań ekologicznych, a z drugiej, wyjściem naprzeciw potrzebom naszych klientów, którzy z coraz większym zainteresowaniem przyglądają się pojazdom elektrycznym. Karta MOYA firma to dziś multienergetyczna karta flotowa, która pozwala zarówno na bezgotówkowy zakup paliw tradycyjnych, jak i ładowanie pojazdów EV, a docelowo będzie oferować dodatkowe źródła energii – takie, na jakie będzie popyt wśród naszych klientów

powiedział Andrzej Kisała, dyr. ds. rozwoju sprzedaży flotowej, Anwim S.A.

Wszystkie punkty ładowania docelowo będą dostępne w ramach aplikacji MOYA firma oraz Super MOYA. Obecnie, z 1400 punktów korzystać mogą użytkownicy aplikacji mobilnej MOYA firma. 

MOYA jest najszybciej rozwijającą się siecią stacji paliw w Polsce. Co roku w niebiesko-czerwonych barwach powstaje ok. 50 nowych stacji. W strategii ogłoszonej przez Anwim S.A., właściciela sieci, dalszy dynamiczny rozwój będzie szedł w parze z realizacją planu transformacji energetycznej. Docelowo, firma chce oferować swoim klientom każdy nośnik energii, na jaki będzie zapotrzebowanie.